Uğur

[bilgi]Uğur Kimdir ?[/bilgi]
16 Ağustos 1989 yılında Istanbul`da doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi esenlerde tamamlayarak Üniversite eğitimimi Ardahan Üniversitesi `nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirerek tamamladım.
[cizgi][/cizgi]
[bilgi]Nedir Bu Blog ?[/bilgi]
Gördüklerim, duyduklarım, öğrendiklerim var benim. Bunları çevremdekilerle paylaşmayı her zaman önde tutan biriyim ve bu yüzden 2011 ocak ayı`nda kişisel blogumu kurdum ve o zamandan bu zaman hiç aralıksız paylaşımlarıma devam ettim. Gerçi ilk 1 sene harcadığım tüm emeklerim, host problemi sebebi ile heba oldu lakin bana ders oldu. O gün bu gündür her zaman önlemimi alırım.
[cizgi][/cizgi]
[bilgi]Ne kadar yazacaksın ?[/bilgi]
Yaşlanana kadar, dede olana kadar. Hatta ve hatta, dede olduğumda da ellerimin tuttuğu sürece.
[cizgi][/cizgi]

 

Uğur Adının Anlamı

1. İyilik, şans, talih, baht. Fırsat, tesadüf. 2. Kimi olaylarda görülen ve insana iyilik getirdiğine inanılan iyilik kaynağı. – İslam’da bu tür düşüncelere itibar edilmez.

Uğur Adının Yaygınlığı

UĞUR Türkiye’de en çok kullanılan 32. isim (… 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, 34. halil, …). Ülkemizde yaklaşık her 245 kişiden birinin adı UĞUR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.07.

UĞUR adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-01-2011 04:35 itibariyle yaklaşık 302,025 kişinin isminin UĞUR olduğu ve UĞUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4838 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UĞUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4’ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400’den az sayıda UĞUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UĞUR Türkiye’nin en yaygın 32. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 32. ad ise Mary ismi. UĞUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 30. Donald 31. Elizabeth 32. Mary 33. Douglas 34. Christopher isimleri de sayılabilir.
Google+ Profilim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (13)