Hakkımda

Merhaba, ben Uğur. İstanbul’da 16 Ağustos 1989 tarihinde doğdum ve ailemle birlikte büyüdüm. İlkokuldan itibaren meraklı bir öğrenci oldum ve öğrenmeye olan ilgim beni hayatımın geri kalanında etkileyecek bir tutkuya dönüştü. Bilgisayarlarla tanışmam ilkokulda oldu. O andan itibaren teknolojiye olan ilgim hiç bitmedi.

Eğitim hayatıma Esenler’de başladım. Ortaokul ve lise eğitimimi de aynı bölgede tamamladım. Ardından Ardahan Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde okudum ve mezun oldum.

Şuan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi okumaktayım.

Profesyonel kariyerime, üniversite mezuniyetimden hemen sonra, bir yazılım şirketinde çalışarak başladım. Burada, birçok farklı projede görev alarak, iş dünyasındaki gerçek dünya deneyimimi kazandım. Sonra, birkaç yıl boyunca bir başka şirkette çalıştım ve burada da projelerin farklı yönlerini deneyimleme fırsatı buldum.

Sonrasında Konut Yöneticiliği firmasında Bilgi İşlem sorumlusu olarak başladığım görevime, konut yönetimi Proje Müdürü konumunda devam ettim ve halen bu işi yapmaktayım.

Benim için, bilgi paylaşımı her zaman önemli olmuştur. Bu yüzden, blogum dışında, birçok farklı toplulukta da aktif olarak yer alıyorum. Kendimi sürekli olarak geliştirmeye ve öğrenmeye devam etmek için, diğer insanlarla etkileşime girmek ve fikir alışverişinde bulunmak benim için önemli bir kaynak oldu.

Ayrıca, kişisel gelişim ve hobi olarak fotoğrafçılıkla da ilgileniyorum. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve yeni kültürlerle tanışmak benim için çok önemli. Bu nedenle, seyahat ettiğim her yerde, gezilerimi ve deneyimlerimi, aynı zamanda fotoğraflarımı da paylaştığım bir blog tutuyorum.

Bu blogda, hem kişisel tecrübelerimi hem de bilgi ve deneyimlerimi paylaşarak, okuyucularımın kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorum. Yazılarımın konusu her ne olursa olsun, okuyucularımı bilgilendirmek, ilham vermek ve eğlendirmek istiyorum. Umarım bu yazıyı okurken beni biraz daha yakından tanıma fırsatı buldunuz ve benimle birlikte yolculuk etmeye hazırsınız!

Uğur Adının Anlamı

1. İyilik, şans, talih, baht. Fırsat, tesadüf. 2. Kimi olaylarda görülen ve insana iyilik getirdiğine inanılan iyilik kaynağı. – İslam’da bu tür düşüncelere itibar edilmez.

Uğur Adının Yaygınlığı

UĞUR Türkiye’de en çok kullanılan 32. isim (… 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, 34. halil, …). Ülkemizde yaklaşık her 245 kişiden birinin adı UĞUR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.07.

Uğur adı Türkiye’de oldukça yaygın bir isimdir. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2021 yılında Türkiye’de en çok verilen erkek bebek isimleri arasında Uğur adı 32. sırada yer almaktadır.

Uğur adının anlamı ise “şans” veya “baht” anlamlarına gelmektedir. Bu nedenle, Türk kültüründe sık kullanılan bir isimdir.

UĞUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4’ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400’den az sayıda UĞUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UĞUR Türkiye’nin en yaygın 32. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 32. ad ise Mary ismi. UĞUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 30. Donald 31. Elizabeth 32. Mary 33. Douglas 34. Christopher isimleri de sayılabilir.

“Hakkımda” üzerine 16 yorum

 1. Uğur isminde kankam vardı. Çok iyi anlaşırdık. Uğur ismini ben de seviyorum. Adı gibi uğulu, şanslı anlamına geliyor olsa gerek.

  Yanıtla
 2. Favori bir isim olmasada çok sık kullandığımız ve yanımızda olmasını istediğimizi bir kelime 🙂 Uğur..

  Yanıtla
 3. Uğur adında çok yakın bir dostum vardı. Hiç görmediğim ama hep çok iyi anlaştığım.. Sevdiğim değer verdiğim.. Ama sonra bir anda sırf saçma siyaset tartışması ile son buldu dostluğumuz.. Neyse.. ben evlendim artık ama o ne yapıyordur bilmiyorum. İyidir inşallah..

  Yanıtla
  • Maşallah, Rabbim mutluluğunu daim etsin İnşAllah. Merak etme uğur da çok iyi, evlenmedi ve şuan öyle birşey yok. Lakin kariyer yaptı. Şuan büyük bir şirkette yönetici.

   Yanıtla
 4. Teşekkür ederim uğura.. Merakımı giderdiği ve beni mutlu ettiği için.. Allah daha iyi mevkilere getirsin onu da..

  Yanıtla
 5. gundemforum.com/konular/turkiyede-guvenilir-bir-kiralik-hacker-ariyorum-diyenler-icin.78576/
  Size ait bir platform da dolandırıcılık yapılıyor. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.

  Yanıtla
  • Merhabalar ilgili sitenin benimle bir alakası yok lakin sahibini tanıyorum. Gerekli bilgiyi kendisine vereceğim. İlginiz için teşekkür ederim.

   Yanıtla

Yorum yapın