Sevişmenin faydaları

Aslında ilk bakıldığında garip görünen “Sevişmenin faydaları” adlı konumuzun aslında insan hayatı ve cinsel yaşamı, hatta ve hatta sağlığı için ne kadar önemi var, okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Seks, insanların gözünde sadece bir rahatlama olarak düşünülür. Fakat aslında onca şeye faydası var ki, bunların bazılarını sıralayalım.

  1. Cinsel yaşamları aktif olan insanların bağışıklık sistemi güçlü kalır. Bu sayede grip, nezle gibi hastalıklara yakalanma oranı düşer. Yakalanılan hastalıklarda ise atlatma dönemi oldukça kısa sürer.
  2. Libidonuz yükselir. Libidonun artması nelere iyi gelir diyebilirsiniz. Hayata karşı sevgi artar ve günlük yaşam, iş hayatı gibi yaşamınızın geri kalan bölümlerinde zorluklarla baş etme isteğiniz artar.
  3. Kadınların idrar kontrolü artar. Bu madde sadece bayanları ilgilendirmektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sık seks yapan kadınların mesaneleri ilişkiye az giren/hiç girmeyen hemcinslerine göre yüzde 30 daha sağlıklı oluyor ve idrar kaçırma, idrarını tutamama, külot ıslatma gibi hadiseler son buluyor.
  4. Haftada birkaç kez seks yapma şansı bulan kişilerin kan basıncı düşer. Kan basıncının düşmesi; özellikle yüksek tansiyon hastaları için bulunmaz bir nimettir.
  5. Tam anlamıyla bir egzersiz kombinasyonu olan seks sizi bir spor salonundaki koşu bandı gibi terletir. Eklemlerinizi çalıştırır. Sağlıklı ve fit kalmanıza katkıda bulunur.
  6. Yine araştırmalara dayanan bir bulgu gösteriyor ki cinsel hayatı yoğun geçen kişilerin kalp krizi riski düşmektedir. Haftada en az 2 kez seks yapan kişilerin kalp krizi riski yarı yarıya azalmaktadır.
  7. Seks yapmak baş ağrısını azaltır. Sadece baş ağrısı değil, vücudun kırılganlık ve halsizliğine son verir.
  8. Prostat kanseri riskini yok denecek kadar aşağıya çeker. Bu madde erkekleri ilgilendiren ve baş belası olan prostat sorununu anlatıyor ve erkeklerin korkulu rüyasına seks yapmak ilaç oluyor.
  9. Uyku düzeni sağlar. Evet seks yapan kişilerin uyku bozukluğu yaşamadıkları gözlemlenmiştir.Orgazm sonrasında vücuttan salgılanan bir hormon çiftlerin çok çabuk uyumasını sağlar.
  10. Stresi yatıştırır. Sevişmek, sarılmak ve yatakta konuşmak kişinin tüm sinir sistemini onarmaya yardımcı olur.

Kaynak : iyis*x

Paylaş:

Yorum yapın